Co o nas mówią nasi Goście?

“Dziękuję za piękną wycieczkę i dużo pięknych motyli, które widziałam po raz pierwszy.” - Anetka, wpis do księgi pamiątkowej

Często zadawane pytania (i odpowiedzi)

Motylarnia otwarta jest sezonowo, od 1 czerwca do końca października. W sezonie można nas odwiedzać codziennie od 10:00 do 18:00

Bilet wstępu kosztuje 20 PLN (normalny) i 15 PLN (ulgowy – dzieci, studenci, emeryci).
Maluchy do lat 3 wchodzą do Motylarni za darmo.

Zorganizowane grupy powyżej 15 osób: 10 PLN/os. Opiekun – gratis. Dla grup konieczna jest rezerwacja terminu.

Zwiedzanie Motylarni rozpoczniecie od udziału w krótkiej (ok. 15 min.) prelekcji na temat życia motyli, ich środowiska i adaptacji. Zadawanie pytań podczas tego mini-wykładu jest mile widziane 🙂

Po prelekcji przejdziecie do salki hodowlanej, w której przyjrzycie się żywym gąsienicom różnych gatunków motyli. Będziecie też mogli obejrzeć motyle przez mikroskop i poznać z bliska ich budowę.

Następnie zaprosimy Was do tropikalnego habitatu w którym, w warunkach zbliżonych do naturalnych, będziecie mogli zanurzyć się w świecie kolorowych motyli i egzotycznych roślin. Znajduje się tu także specjalna, podgrzewana gablota (tzw. wylęgarka), w której z poczwarek lęgną się dorosłe motyle.

Podczas zwiedzania będzie Wam towarzyszył przewodnik. Prosimy o stosowanie się do jej/jego wskazówek, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczne dotykanie motyli. Przewodnik chętnie odpowie na Wasze pytania, a poza tym – zapewni Wam swobodę obcowania z tymi niezwykłymi zwierzętami.

Można, zarówno w salce hodowlanej jak i w wolierze. Prosimy tylko o wyłączenie lampy błyskowej w swoim aparacie. Fotografowanie nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Psy nie mają wstępu do samej Motylarni, nawet nasz labrador Kawa musi się zadowolić oglądaniem motyli przez siatkę 🙂 Poza tym brama wiodąca na nasze podwórko musi pozostać otwarta, więc nie będziecie mogli puścić psa luzem. Kolejna przeszkoda wiąże się z tym, że niektórzy z naszych gości boją się lub po prostu nie lubią psów. W takim wypadku możecie zostać poproszeni o zamknięcie psa w samochodzie. Jeżeli to nie stanowi problemu i będziecie mogli przypilnować czworonoga, to zapraszamy 🙂

Wchodząc do budynku należy pokonać kilka stopni, a salki jakimi dysponujemy są niewielkie. Dlatego nasi goście najczęściej zostawiają wózek przed wejściem do budynku i biorą malucha na ręce albo wprowadzają wózek od razu do szklarni z pominięciem prelekcji i sali mikroskopowej.

Osoby poruszające się na wózku będą miały kłopot z dostaniem się do wszystkich części Motylarni. Jest możliwość wprowadzenia wózka bezpośrednio do części tropikalnej, w której żyją motyle. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne ustalenie szczegółów wizyty.

 1. Mało znane, niesamowite źródło pulsujące “Jordan” w Ściborzycach. [mapa]
 2. XIII-wieczny romański kościół w Wysocicach [link]
 3. Ojcowski Park Narodowy, Zamek w Pieskowej Skale
 4. Dłubniański Park Krajobrazowy
 5. Obszary Natura 2000 na Miechowszczyźnie – łąki storczykowe
 6. Bukowno – tereny byłej piaskarni
 7. Geosfera w Jaworznie
 8. Centrum nauki daVinci w Chęcinach
 9. „Ogród na rozstajach”, Młodzawy Małe k. Pinczowa [mapa]
 10. Kraków, ładne miasto 🙂
 11. Zasugeruj nam inne ciekawe atrakcje w okolicy!

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Wyślij nam wiadomość.

Zamknij menu